Запоріжжя, пр. Соборний 158а

Компанія «Монада» продовжує вести роботи пов’язані з енергоефективним споживанням теплоносія багатоквартирними будинками. У листопаді ми запустили черговий індивідуальний тепловий пункт (ІТП) в м. Запоріжжя (пр. Соборний 158а). ІТП спроектований по залежній схемі з використанням погодозавісімого контролера Siemens.

Проектування та монтаж ІТП

Встановлено комбінований клапан регулятор теплового потоку, датчики температури виробництва компанії Siemens і насос з частотним регулюванням Wilo.

Енергозбереження дома стало можливим за рахунок регулювання температури теплоносія з урахуванням поправки на зміну температури зовнішнього повітря. До контролера ІТП фахівці компанії «Монада» підключили датчик зовнішньої температури. І в разі теплої, сонячної погоди контролер зменшує кількість споживаного теплоносія. Так само контролер ІТП підтримує функцію роботи за розкладом. Ця функція дозволяє встановити тимчасові проміжки протягом доби з різною температурою опалення. Наприклад, в будні дні днем ​​більшість людей знаходиться на роботі, і в підтримці високої температури квартир немає необхідності тоді контролер, за встановленим розкладом, знижує споживання енергоносія. Так само важливо те, що завдяки встановленим в ІТП насосів (з частотним регулюванням) прискорюється прохід води по стояках, що в свою чергу приводить до згладжування різниці температур верхніх і нижніх поверхів.

На всю запірну арматуру при монтажі були застосовані термоизолюючи чохли для виключення тепловтрат. Змонтований ІТП економить ресурси мешканців, завдяки зменшенню рахунків за комунальні послуги та спрощення технічного обслуговування будинку. Економічний ефект, який забезпечує автоматизація теплового пункту – зниження витрат на ремонт обладнання і будівлі на аваріях, зменшення енергоспоживання, скорочення чисельності обслуговуючого персоналу, економія матеріальних засобів споживача теплової енергії за користування теплоносієм.