Запоріжжя, Козача 5

З початку 2016 року фахівці компанії “Монада” розпочали роботи над Індивідуальними Тепловими Пунктами (ІТП), а саме розробка проектних рішень, постачання комплектуючих, виготовлення та введення в експлуатацію вузлів регулювання теплової енергії в багатоквартирних будинках.

Принцип роботи ІТП

Погода на вулиці суттєво впливає на температуру всередині наших будинків. Саме для цього в ІТП вводиться Погодозалежне регулювання. Для цього до контролера ІТП підключається датчик зовнішньої температури. І в разі теплої, сонячної погоди контроллер Siemens зменшує кількість споживаного теплоносія. Так само контролер ІТП зобов’язаний підтримувати функцію роботи за розкладом. Ця функція дозволяє встановити тимчасові проміжки протягом доби з різною температурою опалення. Наприклад в будні дні днем ​​більшість людей знаходиться на роботі і в підтримці високої температури квартир немає необхідності тоді контролер, за встановленим розкладом, знижує споживання енергоносія. Так само важливо те, що завдяки встановленим в ІТП насосів (з частотним регулюванням) прискорюється прохід води по стояках, що в свою чергу приводить до згладжування різниці температур верхніх і нижніх поверхів.

Першим багатоквартирним будинком в якому ми встановили ІТП, став 9-ти поверховий, 3-ех під’їзних будинок за адресою м Запоріжжя, вул. Козача 5.

Обладнання

В даному ІТП був встановлений контролер з модулями комунікації, клапан регулювання потоку, привід клапана, регулятор перепаду тиску, датчики температури – виробництва компанії Siemens. Насоси з частотним регулюванням виробництва компанії Wilo.

На етапі проектування було прийнято рішення про віддалений управлінням ІТП, зчитуванні показань теплового лічильника і веденням архіву роботи, (запис в пам’ять, температур зовнішнього повітря, що подає трубопроводу, зворотного трубопроводу, потужності, протоку теплоносія). Завдяки цьому рішенню з’являється можливість управління установкою і оперативного реагування в будь-який момент часу. Так само ведення архіву роботи допомагає у визначенні максимально ефективного режиму опалення будинку з мінімальними витратами.