Поради фахівця при виборі ІТП для ОСББ

Як ефективно знизити споживання тепла в ОСББ та що важливо знати про індивідуальні теплові пункти, розповів Антон Савенков, керівник та головний спеціаліст відділу вентиляції, опалення та кондиціонування компанії “Монада“.

З чого ОСББ почати при встановиленні ІТП

Перш за все починати потрібно з отримання Технічних умов на реконструкцію теплового вузла у теплопостачальної організації. Отримання ТУ є обов’язковим кроком так як в ньому є перелік основних умов к обладнанню ІТП та параметри і характеристики теплоносія. Після цього обрати проектувальну організацію яка згідно отриманих ТУ і  буде розробляти проектне рішення, тобто проект. Після вибору обладнання і розробки проекту проектувальник повинен отримати Узгодження проекту в теплопостачальної організації. Далі після отримання узгодження проекту потрібно звернутися до монтажної організації, яка змонтує та налаштує ІТП.

Комплектація ІТП

ІТП – це комплекс пристроїв призначений для приєднання внутрішньо будинкових систем опалення. Головна риса ІТП – це керування системою опалення по «погодо залежному»  принципу. В склад ІТП входять: контролер системи, регулюючий клапан с приводом, датчики температури теплоносія та зовнішньої температури, насоси, контрольно-вимірюючи прилади, запірна арматура. Контролер системи в залежності від зовнішньої температури та заданої температури в середині будівлі за допомогою керуючого клапана корегує кількість теплоносія в будівлі, обмежує його до заданого рівня.  У зв’язку з тим що майже кожна будівля унікальна, утеплена повністю або часткова, змінені труби теплопостачання чи ні, мешканці у своїх приміщеннях зробили перепланування чи ще щось, то дуже важлива статистична інформація, для того щоб проаналізувати як поводить себе система опалення, тому важливо мати в складі обладнання ІТП контролер який би був в змозі вести архів усіх показників роботи та налаштування.

Помилки, яких ОСББ припускаються при виборі та монтажі ІТП

Голова правління ОСББ не повинен бути «спеціалістом» в усіх питаннях, тому єдина, головна помилка – це вибір в якості Підрядника «темної конячки», без вдалого досвіду роботи, не важно в якості кого, проектувальника або монтажника.

Як дізнатися, чи правильно працює ІТП?

Перш за все ОСББ може дізнатися чи налаштоване обладнання ІТП якісно – за показниками температур, якщо температури в будівлі виходять за межу встановленої, то необхідно звертатись до спеціалістів які допоможуть відкоригувати та налаштувати роботу ІТП.