За попередніми підрахунками, економія по споживанню енергоносіїв для мешканців будинку складатиме близько 20%. Однак за фактом вона може вирости до 50% – в залежності від комплексних дій ОСББ. Надалі необхідно буде провести наладку ІТП по під’їздах, по стояках. Після утеплення будівлі витрата теплоенергії може знизитися ще.

Як розповів голова ревізійної комісії ОСББ «Сонячний будинок-2015» Денис Коротченко, ІТП вдалося встановити за рахунок кредитних коштів. ОСББ взяло кредит у банку за державною програмою «Теплий кредит», в якому 30% від тіла кредиту компенсувала держава, відсотки відшкодував місто. Жителям залишилося погасити 70% тіла кредиту.

– Після зростання цін на опалення було зібрано правління ОСББ, яке і запропонувало скористатися програмою по монтажу ІТП. Ми прорахували переваги, у чому виграють мешканці будинку, і на загальних зборах будинку було прийнято рішення. Ми подали документи в банк, який і видав нам кредит, – розповів Денис Коротченко.

Всього ж установка ІТП 7-під’їзного будинку обійшлася в порядку 500 тис. грн – разом з проектною документацією, устаткуванням, установкою і налаштуванням. Таким чином, кожній квартирі будинку установка ІТП обійдеться в 20 грн на місяць. Виплачувати городяни будуть протягом п’яти років.

Джерело: «Индустриальное Запорожье»